DSA1001DL3-032.7680TVAO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
32.768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSA1001DL3-032.7680TVAO
DigiKey Part Number
150-DSA1001DL3-032.7680TVAO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1001DL3-032.7680TVAO
Description
MEMS OSC AUTO LP -40C-105C 20PPM
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
7.1mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
15µA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V