APT10M19BVRG
DigiKey Part Number
APT10M19BVRG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APT10M19BVRG
Description
MOSFET N-CH 100V 75A TO247
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 75A (Tc) Through Hole TO-247 [B]
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
19mOhm @ 500mA, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
300 nC @ 10 V
Packaging
Tube
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6120 pF @ 25 V
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
FET Type
Supplier Device Package
TO-247 [B]
Technology
Package / Case
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Base Product Number
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C