MFTC-7CN5001
DigiKey Part Number
5358-MFTC-7CN5001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFTC-7CN5001
Description
CONICAL 0.1MMX5MM MFTC FOR MICRO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soldering Tip Conical For CV-H9-MFH, MX-H9-MFH
Category
Tip Shape
Conical
Manufacturer
Metcal
Length
0.197" (5.00mm)
Series
Diameter
0.004" (0.10mm)
Packaging
Box
Temperature Range
775°F (413°C)