MR9225X24B1+6-FSR
DigiKey Part Number
1570-1336-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR9225X24B1+6-FSR
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 107.0 CFM (3.00m³/min) 4 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Series
Noise
53.0dB(A)
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
4 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.264 lb (119.75 g)
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.420A
Air Flow
107.0 CFM (3.00m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.580 in H2O (144.5 Pa)