G8032S24B-RSR
DigiKey Part Number
G8032S24B-RSR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G8032S24B-RSR
Description
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 80mm L x 80mm H Ball 29.0 CFM (0.812m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Series
Noise
30.0dB(A)
Packaging
Bulk
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Weight
0.286 lb (129.73 g)
Width
32.00mm
Current Rating (Amps)
0.100A
Air Flow
29.0 CFM (0.812m³/min)
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Static Pressure
0.150 in H2O (37.3 Pa)