DDRI418ZZHA3P25LO1
DigiKey Part Number
1995-1004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDRI418ZZHA3P25LO1
Description
BEARING 1/8"IDX1/4"ODX0.109"W
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ball Bearing 0.125" (3.18mm) 1/8" ID X 0.250" (6.35mm) 1/4" OD X 0.109" (2.78mm) W
Category
Inner Diameter
0.125" (3.18mm) 1/8"
Manufacturer
Mechatronics Bearing Group
Outer Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bulk
Width
0.109" (2.78mm)