MS207-10F-NS
DigiKey Part Number
2333-MS207-10F-NS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS207-10F-NS
Description
RF SHIELD 0.717" X 0.815" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.717" (18.20mm) X 0.815" (20.70mm) Solder
Category
Height - Overall
0.217" (5.50mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.815" (20.70mm)
Series
Width - Overall
0.717" (18.20mm)