MAPR-000912-500S00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 3.820
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 46.277
Datasheet
RF Transistor NPN 80V 52.5A 500W Chassis Mount
MAPR-000912-500S00
DigiKey Part Number
1465-1130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPR-000912-500S00
Description
RF TRANS NPN 80V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Gain
9.44dB ~ 9.77dB
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Power - Max
500W
Packaging
Tray
Current - Collector (Ic) (Max)
52.5A
Part Status
Active
Operating Temperature
200°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
80V