L2C5-30801812G2300
DigiKey Part Number
1416-1999-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L2C5-30801812G2300
Description
LED COB LUXEON WM WHT SQ 3000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) LUXEON CoB Core Range Gen 3 White, Warm Square
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
51.7V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
138 lm/W
Packaging
Tube
Current - Max
2.4A
Part Status
Not For New Designs
Color
White, Warm
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.50mm
Configuration
Square
Light Emitting Surface (LES)
23.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
8536lm (Typ)
Current - Test
1.2A