V33ZU05P is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 V 100 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
V18ZU05P
Building Automation – Protect/Sense/Control
V33ZU05P
DigiKey Part Number
V33ZU05P-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V33ZU05P
Description
VARISTOR 33V 100A DISC 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
36.3 V
Manufacturer
Current - Surge
100 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
790 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
29.7 V
Package / Case
Disc 5mm
Varistor Voltage (Typ)
33 V