V321NA34 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Building Automation – Protect/Sense/Control
V321NA34
DigiKey Part Number
V321NA34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V321NA34
Description
VARISTOR 510V 40KA SQUARE 34MM
Customer Reference
Detailed Description
510 V 40 kA Varistor 1 Circuit Surface Mount Square 34mm
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Surge
40 kA
Series
Energy
460J
Packaging
Bag
Number of Circuits
1
Part Status
Obsolete
Capacitance @ Frequency
3800 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Mounting Type
Surface Mount
Varistor Voltage (Min)
462 V
Package / Case
Square 34mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V