V321HA32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
510 V 25 kA Varistor 1 Circuit Bolt Mount Disc 32mm, Formed Tabs
Building Automation – Protect/Sense/Control
V321HA32
DigiKey Part Number
V321HA32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V321HA32
Description
VARISTOR 510V 25KA DISC 32MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Surge
25 kA
Series
Energy
390J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1900 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Mounting Type
Bolt Mount
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 32mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Typ)
510 V