V20E275PL1T7
DigiKey Part Number
18-V20E275PL1T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-V20E275PL1T7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V20E275PL1T7
Description
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
430 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Category
Varistor Voltage (Max)
473 V
Energy
190J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Capacitance @ Frequency
900 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
275 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
350 V
Varistor Voltage (Min)
387 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
430 V