V18MLA0603NHAUTO
DigiKey Part Number
F7380TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7380CT-ND - Cut Tape (CT)
F7380DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V18MLA0603NHAUTO
Description
VARISTOR 25V 30A 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
V18MLA0603NHAUTO Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Surge
30 A
Energy
0.1J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
120 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum AC Volts
14 V
Grade
Automotive
Maximum DC Volts
18 V
Qualification
AEC-Q200
Varistor Voltage (Min)
22 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ)
25 V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Max)
28 V