V14E320PL1T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 228
Image for V14E320PL1T7 is not available
V14E320PL1T7
DigiKey Part Number
18-V14E320PL1T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V14E320PL1T7
Description
VARISTOR 510V 6KA DISC 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Manufacturer
Current - Surge
6 kA
Series
Energy
136J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
380 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V