V07X320E
DigiKey Part Number
18-V07X320E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V07X320E
Description
VARISTOR 510V 2.5KA DISC 9MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 9mm
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Current - Surge
2.5 kA
Series
Energy
50J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
130 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
410 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 9mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V