TPSMD15A
DigiKey Part Number
F6562TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6562CT-ND - Cut Tape (CT)
F6562DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMD15A
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Detailed Description
24.4V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V