TMOV14RP200EL2T7
DigiKey Part Number
18-TMOV14RP200EL2T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-TMOV14RP200EL2T7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMOV14RP200EL2T7
Description
VARISTOR 314V 6KA DISC 14MM
Detailed Description
314 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Category
Varistor Voltage (Max)
345 V
Energy
75J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Capacitance @ Frequency
630 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
200 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
260 V
Varistor Voltage (Min)
283 V
Varistor Voltage (Typ)
314 V
Package / Case
Disc 14mm