SZSMF4L36AT1G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 3.000
Datasheet
58.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
SZSMF4L36AT1G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L36AT1GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L36AT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L36AT1G
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123F
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V