SZSMF4L33CAT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L33CAT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF4L33CAT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L33CAT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L33CAT3G
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V