SZSMF4L16AT1G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L16AT1GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L16AT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L16AT1G
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123F
Customer Reference
Detailed Description
26V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V