SZ1SMA28AT3G
DigiKey Part Number
F11516TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11516CT-ND - Cut Tape (CT)
F11516DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA28AT3G
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Capacitance @ Frequency
430pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A