SRDA3.3-4BTG
DigiKey Part Number
F6280TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6280CT-ND - Cut Tape (CT)
F6280DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRDA3.3-4BTG
Description
TVS DIODE 3.3VWM 17.7VC 8-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17.7V (Typ) Clamp 30A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRDA3.3-4BTG Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17.7V (Typ)
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30A (8/20µs)
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
Yes
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Steering (Rail to Rail)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min)
3.5V