SMF78A-T13
DigiKey Part Number
SMF78A-T13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF78A-T13
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SOD123F
Detailed Description
126V Clamp 1.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V