SMF4L51AT1G
DigiKey Part Number
18-SMF4L51AT1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF4L51AT1GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF4L51AT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L51AT1G
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 4.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.9A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V