SMF4L43CA
DigiKey Part Number
18-SMF4L43CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF4L43CACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF4L43CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD123F
Detailed Description
69.4V Clamp 5.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMF4L43CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V