SMF4L13CA
DigiKey Part Number
18-SMF4L13CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF4L13CACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF4L13CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SOD123F
Detailed Description
21.5V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V