SMF17A-T13
DigiKey Part Number
SMF17A-T13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF17A-T13
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 7.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V