SMDLCE58-HRA
DigiKey Part Number
18-SMDLCE58-HRATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDLCE58-HRACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDLCE58-HRADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDLCE58-HRA
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 32.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
32.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V