SMDJ220CA
DigiKey Part Number
F10927TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10927CT-ND - Cut Tape (CT)
F10927DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ220CA
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
356V Clamp 11.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMDJ220CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
246V