SMDJ15CA
DigiKey Part Number
SMDJ15CATR-ND - Tape & Reel (TR)
SMDJ15CACT-ND - Cut Tape (CT)
SMDJ15CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Detailed Description
24.4V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
SMDJ15CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V