SMDJ14CA
DigiKey Part Number
SMDJ14CATR-ND - Tape & Reel (TR)
SMDJ14CACT-ND - Cut Tape (CT)
SMDJ14CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Detailed Description
23.2V Clamp 129.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
SMDJ14CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V