SMCLCE43-HRA
DigiKey Part Number
18-SMCLCE43-HRATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMCLCE43-HRACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMCLCE43-HRADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCLCE43-HRA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Detailed Description
69.4V Clamp 21.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V