SMCJ75A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
YAGEO
In Stock: 1.720
Datasheet
YAGEO
121V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ75A-HRA
DigiKey Part Number
SMCJ75A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ75A-HRA
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V