SMCJ10A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
In Stock: 500
17V Clamp 88.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ10A-HRA
DigiKey Part Number
SMCJ10A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ10A-HRA
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
88.3A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V