SMBJ18A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
In Stock: 815
YAGEO
In Stock: 801
29.2V Clamp 20.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ18A-HRA
DigiKey Part Number
SMBJ18A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ18A-HRA
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.6A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V