SLD54U-017
DigiKey Part Number
SLD54U-017-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLD54U-017
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC P600
Detailed Description
87.1V Clamp 58.6A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
58.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V