SL1411A350SM
DigiKey Part Number
SL1411A350SMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1411A350SM
Description
GDT 350V 10KA 2 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 350 V 10000A (10kA) 2 Pole Surface Mount
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Number of Poles
2
Series
Fail Short
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD Cylinder Square End
Voltage - DC Spark Over (Nom)
350 V