LCFE201202A121TG
DigiKey Part Number
F10205TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10205CT-ND - Cut Tape (CT)
F10205DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCFE201202A121TG
Description
CMC 100MA 2LN 120 OHM SMD ESD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 4Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LCFE201202A121TG Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
TVS Diode ESD Protection
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.033" (0.85mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 Lead
Current Rating (Max)
100mA