5KP70A-HRA
DigiKey Part Number
5KP70A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP70A-HRA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
113V Clamp 45.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
45.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V