5KP58CA-HRA
DigiKey Part Number
5KP58CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP58CA-HRA
Detailed Description
93.6V Clamp 54.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
54.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V