5KP150A-HRA
DigiKey Part Number
5KP150A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP150A-HRA
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
243V Clamp 21A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
167V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
243V