30KPA70CA
DigiKey Part Number
30KPA70CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA70CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA70CA
Description
TVS DIODE 70VWM 109VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
109V Clamp 278A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
30KPA70CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
278A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
78.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
109V