30KPA64A
DigiKey Part Number
30KPA64ATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA64ACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA64A
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104V Clamp 291.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
30KPA64A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
291.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.5V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
104V