30KPA54A
DigiKey Part Number
30KPA54ATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA54ACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA54A
Description
TVS DIODE 54VWM 91.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
91.4V Clamp 331.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
30KPA54A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
331.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
60.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
91.4V