3.0SMCJ22A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 3.000
Datasheet
35.5V Clamp 84.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
3.0SMCJ22A
DigiKey Part Number
18-3.0SMCJ22ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3.0SMCJ22A
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V