20KPA64A
DigiKey Part Number
20KPA64A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20KPA64A
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Detailed Description
104V Clamp 194.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
20KPA64A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
194.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.5V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
104V