15KPA33A
DigiKey Part Number
15KPA33ATR-ND - Tape & Reel (TR)
15KPA33ACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA33A
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54.7V Clamp 276.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15KPA33A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
276.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54.7V