043502.5KRHF
DigiKey Part Number
F11409TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11409CT-ND - Cut Tape (CT)
F11409DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
043502.5KRHF
Description
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0402
Detailed Description
2.5 A 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
043502.5KRHF Models
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Melting I²t
0.156
Operating Temperature
-55°C ~ 90°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
0.0185 Ohms