021506.3MXF3P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
SCHURTER Inc.
In Stock: 448
Datasheet
6.3 A 250 V Fuse Cartridge, Ceramic Through Hole Radial Bend Cylinder
021506.3MXF3P
DigiKey Part Number
021506.3MXF3P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
021506.3MXF3P
Description
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC RADIAL
Detailed Description
Melting I²t
128.75
Approval Agency
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
0.0108 Ohms
Voltage Rating - AC
250 V